CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI SBTÜ FUTBOL TURNUVASI” TAMAMLANDI

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI SBTÜ FUTBOL TURNUVASI” TAMAMLANDI

“CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI SBTÜ FUTBOL TURNUVASI” TAMAMLANDI

 

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin (SBTÜ) Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlama Etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve 06 Kasım – 07 Aralık 2023 tarihleri arasında oynanan toplam 50 müsabaka ile gerçekleştirilen “Cumhuriyetimizin 100. Yılı SBTÜ Futbol Turnuvası” tamamlandı.

Turnuvaya 14 futbol takımı ve 133 sporcu katıldı;

Sivas İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile birlikte organize edilen “Cumhuriyetimizin 100. Yılı SBTÜ Futbol Turnuvası”na 14 takım katıldı. Turnuvaya katılan takımlarda; 91’i öğrenci, 18’i akademik personel ve 24’ü idari personel olmak üzere toplam 133 sporcu forma giydi.

Turnuvada oynanan 50 maçta toplam 444 gol atıldı;

Turnuva kapsamında, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Sivas İtfaiye Müdürlüğü kapalı halı saha tesislerinde oynanan toplam 50 maçta, top 444 kez filelerle buluştu. SBTÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü öğrencisi Emircan Kaya, attığı 24 gol ile Turnuvanın gol kralı oldu.

Şampiyonluk Kupası Kızılelma’nın;

14 takımın dostluk içinde ve centilmence kıyasıya mücadele ettiği Turnuva sonunda KIZILELMA Takımı şampiyon olurken; PRESSSEBA ikinci, SOCCER PS üçüncü ve MÜHENDİSLİK FK dördüncü oldu. 07 Aralık 2023 Perşembe günü düzenlenen ödül töreninde, dereceye giren takımların kupaları ve madalyaları SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul tarafından takdim edildi.

“Cumhuriyetimizin 100. Yılı SBTÜ Futbol Turnuvası” hakkında bir açıklama yapan SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul; “SBTÜ olarak, nitelikli akademik eğitim-öğretim hizmetleri sunma ilkemizin yanı sıra kültür, sanat ve spor etkinliklerine de büyük önem veriyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında Üniversitemizde birtakım bilimsel ve sosyal etkinlikler planladık ve gerçekleştiriyoruz. Bunlardan biri de Cumhuriyetimizin 100. Yılı SBTÜ Futbol Turnuvası idi. Turnuvaya, Üniversitemizin öğrencileri ve personeli büyük ilgi gösterdi. Turnuvadaki toplam 50 müsabakanın tamamının dostluk içinde ve centilmence tamamlanmış olması her türlü takdirin üzerinde bir durum. Bu noktada Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi ve personelimizi tebrik ediyorum. Turnuvanın başarıyla tamamlanması konusundaki destekleri ve iş birlikleri için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne, Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne, Sivas il Gençlik ve Spor Müdürlüğüne, hakemlere ve emeği, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.  

  • Gösterim 0
  • Toplam 9

Diğer Haber ve Duyurlar
Ekli Dosyalar
Dosya Eki Bulunamadı!