Senin 15 Dakikan Başkasının Bir Ömrü Olsun

Senin 15 Dakikan Başkasının Bir Ömrü Olsun

Üniversitemizde sosyal sorumluluk projesi faaliyetleri çerçevesinde kan bağışı etkinliği gerçekleştirildi. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet KUL öncülüğünde; akademik, idari, işçi personelimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla düzenlenen etkinlikte Kızılay tarafından başlatılan “Senin 15 Dakikan Başkasının Bir Ömrü Olsun” kampanyasına destek verildi.

Üniversitemiz Rektörlük binasında gerçekleştirilen Kan Bağışı etkinliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet KUL, Kızılay tarafından yürütülen “Senin 15 Dakikan Başkasının Bir Ömrü Olsun” kampanyasına tüm akademik ve idari personelimiz, öğrencilerimizle destek vermek istedik. Bu kapsamda, Türk Kızılay’ı Sivas Şubesi Kan Bağışı aracını Üniversitemiz yerleşke alanına davet ettik. Bu davete icabet ettikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yapılan her bağışın hem insanın kendi sağlığı hem de başkalarının hayatını kurtarmak açısından insani bir davranış olduğu düşüncesiyle hareket ediyoruz. Bilhassa Koronavirüsle mücadele ettiğimiz bugünlerde kan stoklarının azalması hasebiyle, normal bir zamandan daha fazla önem arz eden bu tür destek ve iş birliğine daha çok ihtiyacımız olduğunu düşünerek herkesi gönüllü kan bağışı yapmaya davet ediyorum. 15 dakikamızı ayırarak insanların hayatını kurtarmaya âdeta şifa olmaya vesile olabiliriz” ifadelerine yer verdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet KUL, kampanyaya destek veren akademik, idari personelimiz ve öğrencilerimize de teşekkür etti.

  • Gösterim 490
  • Toplam 10

Ekli Dosyalar
Dosya Eki Bulunamadı!